петок, 16 ноември 2018 | Вести денес: 2 ново

Анкета на „Република“: Дали сте за членство во ЕУ и НАТО преку поддршка на Договорот помеѓу Република Македонија и Република Грција?

ВАЖНО: Поради технички причини, доколку не сте во можност да гласате на анкетата во текстот, гласањето можете да го направите подолу на сајтот во истиот текст, од левата страна

Во пресрет на претстојниот референдум кој е закажан за следниот месец, „Република“ го испитува јавното мислење на граѓаните.

– Дали сте за членство во ЕУ и НАТО преку поддршка на Договорот помеѓу Република Македонија и Република Грција?, ќе гласи референдумското прашање на кое на нашиот портал веќе одговориле повеќе од 1 000 ѓраѓани.

ВАЖНО: Поради технички причини, доколку не сте во можност да гласате на анкетата во текстот, гласањето можете да го направите подолу на сајтот во истиот текст, од левата страна.

 

[poll id=”182″]

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top