понеделник, 19 ноември 2018 | Вести денес: 79 ново

Меси и неговата нова мајсторија за која зборува цел свет! (Видео)

Фудбалерите на Барселона денес ја започнуваат новата сезона, а Меси и друштвото се спремаат за одбрана на титулата.

Меси вчера на социјалните мрежи објави видео со кое ги воодушеви фановите. Аргентинецот со шут од 50-ина метри успеа да ја протне топката низ нозете на еден новинар… Погледнете!

sportski.mk

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top