сабота, 17 ноември 2018 | Вести денес: 0 ново

Армијата на САД соработува со „северномакедонски“ војници (ВИДЕО)

На официјалниот Јутјуб канал на американската армија во Европа стои дека војската на САД работи на подобрување на интероперабилноста со северномакедонски војници. САД е стратешки партнер на Република Македонија. Воените вежби се изведуваат на воениот полигон Криволак.

Дали се работи за грешка или официјална позиција на армијата на САД е прашање на коешто јавноста очекува одговор.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top