сабота, 17 ноември 2018 | Вести денес: 43 ново

Без вода утре дел од општина Центар

Поради поставување водоводен приклучок ф – 80мм на ул. „Јордан Хаџиконстантинов Џинот“ бр.12 утре без водоснабдување ќе останат корисниците од оваа улица и улиците „Ристо Шишков“, „Кукушка“, „Крсто Баиќ“, „8-ми Март“ и дел од ул. „Наум Наумовски Борче“ во општина Центар.

Прекинот во водоснабдувањето ќе трае од 9 часот до завршување на работите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top