среда, 14 ноември 2018 | Вести денес: 8 ново

Инцидент во Шпанија: Автомобил се качи на тротоар и газеше луѓе

Во шпанскиот град Сарагоза три лица се повредени откако автомобил од коловозот се качи на тротоар и почна да вози низ пешаците.

Овој инцидент се случил во североисточниот дел на градот, близу барот Авенида.

Според пишувањата на локалните медиуми, возачот избегал од лице место.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top