вторник, 20 ноември 2018 | Вести денес: 14 ново

Скопјанец прободен со остар предмет во стомакот, маскирани напаѓачи го нападнале на Кеј

Синоќа околу 22 часот во Скопје на улица „Кеј Димитар Влахов“, У.Ш. (20) од село Студеничани, скопско бил физички нападнат од страна на неколку маскирани лица, кои со физичка сила и остар предмет му нанеле повреда во пределот на стомакот.

Од страна на лекар од градската општа болница му биле костатирани телесни повреди.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и целосно расчистување на настанот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top