вторник, 20 ноември 2018 | Вести денес: 8 ново

Во Охрид најден венчален прстен, се бара сопственикот (фото)

– Денес на плажата Акапулко во Охрид во вода најден е венчален прстен. На него е изгравирано “Mоника+Дејан 28.07 1998”. Убаво би било aко можеме да го најдеме сопственикот, пишува на Фејсбук чесната скопјанка која го бара сопственикот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top