среда, 21 ноември 2018 | Вести денес: 2 ново

Марина Туцаковиќ отворено за својата состојба: „Осаменоста е опасна“

Најпознатиот текстописец во соседна Србија, а и пошироко, Марина Туцаковиќ, која е авторка на најголемиот број хитови на познатите пејачи, се огласи на својот твитер-профил со цитат кој совршено ја опишува нејзината состојба, како што самата истакна.

Осаменоста е опасна. Таа создава зависност. Откако ќе сфатите колку е смирува, веќе не сакате да се занимавате со луѓето“, напиша таа, и додаде дека не е автор на цитатот, ама дека таа се пронашла во него бидејќи совршено ја опишува нејзината моментална состојба.

Потсетуваме, Марина Туцаковиќ веќе долго време е во изолација откако во почеток на годината ѝ беше дијагностициран рак на дојката. Таа беше на лекување во Германија, а откога се врати, деновите ги минува на имотот близу Нови Сад,
далеку од луѓето. Ретко доаѓа во Белград и скоро и да не се појавува, ниту пак се огласува во јавноста.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top