среда, 14 ноември 2018 | Вести денес: 5 ново

Голема масна флека се појави во Охридското езеро

Попладнево во на градскиот кеј пред хотелот “Палас” во Охридското езеро се појави голема масна дамка.
Во црната дамка која плива по езерската површина има и мртов стаорец.

Извор: СДК

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top