петок, 16 ноември 2018 | Вести денес: 2 ново

Осаменоста е опасна, создава зависност – Марина Туцаковиќ ги замисли сите

Веќе извесен период е повлечена од јавноста, Марина Тукаковиќ мирува и се опоравува од тешката болест.

Имено, таа многу ретко знае нешто да сподели на социјалните мрежи, но сега  ги замисли сите.

-Осаменоста е опасна. Таа создава зависност. Откако ќе сфатите колку е смирувачки, веќе не сакате да имате работа со луѓето- напиша Туцаковиќ на Твитер, додавајќи дека не е автор на самиот цитат, туку дека таа се пронашла во него и дека многу и дека и се допаднал бидејќи ја опишува нејзината моментална состојба.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top