среда, 14 ноември 2018 | Вести денес: 8 ново

Пред Каписода да ја усмрти, Ксенија Пајчин имаше големи планови!

Пред осум години се случи најголемата трагедија на српската сцена. Ксенија Пајчин на 16 март 2010 година беше усмртена од нејзиното момче, манекенот Филип Каписода, кој после тоа изврши самоубиство. Ксенија зад себе остави неколку албуми, бројни хитови, а пред смртта ја сними и песната „Фарса“.

Тоа е последната песна во нејзината кариера, која ја сними и со симфониски оркестар, но нејзината премиера за жал не ја дочека.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top