понеделник, 19 ноември 2018 | Вести денес: 70 ново

Бали Бег е сериозно болен- се повлекува од јавноста

Бурак Озџивит, познат по улогата на Бали бег во серијата „Сулејман Величествениот” поминува низ многу тежок период во животот. Актерот во последно време страда од тежок облик на депресија. Според турските медиуми, по загубата на татко му, кој му бил пример во животот, сега е болен и неговиот таст.

A post shared by Burak Özçivit (@burakozcivit) on

Озџивит повлекувањето од сцената го најави на социјалните мрежи. Тој има целосна поддршка од сопругата Фахрие Евџен, која исто така е актерка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top