вторник, 20 ноември 2018 | Вести денес: 10 ново

Цеца со нов дечко и ново видео за „Београд“ -хит кој го сними пред 23-години (видео)

Светлана Ражнатовиќ Цеца пред 23 години ја сними прочуената песна “Београд“, која и ден денес на многумина им предизвикува бура од емоции.

Популарната пејачка своите фанови ги одушеви со нова снимка кога на кровот на една зграда ја повтори сцената од својот познат спот.

Malo smo evocirali uspomene!😉👌

A post shared by C E C A (@cecaraznatovic) on

На инстаграм профилот на ѕвездата веднаш почнаа да пристигнуваат коментари од нејзините верни фанови, коисо години ја следат нејзината кариера. Кои и упатија комплименти на нејиниот изглед.

Инаку популарната пејачка во новиот број на магазинот “Свет“ го открива името на својот нов дечко.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top