сабота, 17 ноември 2018 | Вести денес: 0 ново

Курто Дудуш Ромите ги нарече „чергари“ за во Дрисла

Градоначалникот на Шуто Оризари Курто Дудуш денес преку својот Фејсбук профил ги навреди своите сограѓани, нарекувајќи ги „чергари“.

Ова е голема навреда, велат граѓаните од оваа општина.

-До вчера шеташе од куќа до куќа претставувајќи се како голем хуманитарец и човек со големо срце за своите сограѓани барајќи ја нашата доверба и глас, а денес кога веќе никој не му верува и поддржува вака ни се обраќа. Но времето брзо лета повторно ќе не бара, велат изреволтирани жители од Општина Шуто Оризари.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top