среда, 14 ноември 2018 | Вести денес: 5 ново

Пред маркет во Франција избодени луѓе

Во јужна Франција напаѓач со нож избоде луѓе пред маркет, по што еден човек почина, а друг е повреден. Околу 14 часот ова се случи во градот Сен Пол Троа Шато. Лицето кое почина имало 45 години и добило девет убоди со нож.

Другото лице има тешки повреди и е пренесено во болница. Засега нема детали од полицијата за нападот, и дали се работи за тероризам.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top