сабота, 17 ноември 2018 | Вести денес: 45 ново

Синоќа и се губи трагот: Мајка од Штип ја бара својата ќерка

Ноќеска околу 01.30 часот во СВР Штип Х.А. (28) од Штип пријавила дека истата вечер околу 23.00 часот од нивниот дом во непознат правец се оддалечила нејзината 13 годишна ќерка, информира МВР во дневниот билтен.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top