петок, 16 ноември 2018 | Вести денес: 1 ново

Неверојатен момент: Сонцето еднаш дневно ја осветлува пештерата кај Трпејца (ФОТО)

Пештерата, која се наоѓа блиску до Трпејца на Охридско Езеро, е уникатна по тоа што заради нејзината местоположба, сонцето во неа огрева, точно во моментот пред да заоѓа.

Фото: Александар Колов

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top