сабота, 17 ноември 2018 | Вести денес: 0 ново

Пијте и патувајте: Нема да најдете подообра работа од оваа

Познатиот бренд  Bombay Sapphire и Inception Group нудат работа за човек кој би патувал по светот и би ги рекламирал нивните производи на забавен начин, пишува Poslovni.hr.

Оние кои ќе ја добијат работата, ќе патуваат 80 дена, но нема да бидат сами, туку ќе се патува во двојка. Ќе мора да водат блог и таму да ги запишуваат своите доживувања, но и да споделуваат информации на социјалните мрежи.

Кандидатот ќе ги посети Мумбаи, Сан Франциско, Токио, Њујорк, Лисабон и Хонг Конг.

На своето патување ќе мора да собираат билки за нов пијалок.

Огласот можете да го видите овде.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top