сабота, 17 ноември 2018 | Вести денес: 0 ново

Ја испочитува традицијата: Роналдо запеа пред новите соиграчи (видео)

Кристијано Роналдо мораше да ја испочитува традицијата во својот нов клуб Јувентус и се претстави со една од своите омилени песни од португалскиот бенд Чутос енд Понтапес.

Португалецот не покажа некои завидни пејачки способности, но тоа и не би била доволна брука ако соиграчите на го постираат на социјалните мрежи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top