четврток, 20 септември 2018 | Вести денес: 117 ново

Поради сообраќајка во прекин магистралниот пат Штип-Кочани

Поради сообраќајна незгода помеѓу селата Чешиново и Облешево од 16.40 часот во прекин е сообраќајот на магистралниот пат Штип-Кочани, информира АМСМ.

Сообраќајот се пренасочува по околните сообраќајници.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top