среда, 21 ноември 2018 | Вести денес: 2 ново

Ќулавкова: Дали референдумот се одржува за одговроноста да прејде на народот?

Академик Катица Ќулавкова постави легитимно прашање на својот Твитер профил. Таа прашува зошто воопшто  се спроведува референдум за промена на името кога Преспанскиот договор не зависи од него. Не може да се влијае на нешто што е веќе во сила, потенцира Ќулавкова. За крајот таа вели дека наверојатно станува збор за бегање од одговорност на власта, односно за пренос на одговорност и алиби како и тест за Македонците.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top