сабота, 17 ноември 2018 | Вести денес: 46 ново

Комитите ќе присуствуваат на 40-дневниот помен на Саздо

Утре навршуваат 40 дена од смртта на Саздо, кој брутално беше претепан во Автокоманда. Настанот се случил на 29.06.2018 година околу 17:30 часот кога Саздовски бил нападнат од Б.Б.(20), С.Д.(21) и Ј.Љ.(19), сите од Скопје.

Саздо неколу дена беше во кома, а потоа им подлегна на повредите.

Комитите утре ќе присуствуваат на одбележувањето 40 дена од смртта на момчето.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top