петок, 16 ноември 2018 | Вести денес: 2 ново

Реки вода по улиците во Скопје – автомобилите едвај се движат (ВИДЕО)

Силно невреме проследено со поројни дождови, грмежи и ветер попладнево го погоди Скопје.

На Фејсбук стрната „Ѕид на сообраќајниот срам“ беше објавено видео од  Пинтија, каде се гледа реки вода по улиците, при што возењето на автомобилите е отежнато.

Видеото погледнете го ОВДЕ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top