сабота, 17 ноември 2018 | Вести денес: 0 ново

Во Чаир се пукало за имот

Инцидентот настанал поради имотно правни односи помеѓу лицата, неофицијално дознава ТВ21.

Вечерва во Чаир, во близина на маркетот Принц имало инцидент во кој било употребено огнено оружје. МВР потврди дека имало пукање, помеѓу две лица од едната со друго лице од другата страна, но додаваат дека во инцидентот нема повредени. Како што велат од МВР повеќе детали за овој инцидент ќе бидат објавени утре бидејќи се врши увид на местото на настанот.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top