сабота, 17 ноември 2018 | Вести денес: 0 ново

Фудбалски клуб продал 18 играчи и си купил кози

Фудбалскиот клуб Ѓулспор, кој игра во една од пониските лиги во Турција, продаде 18 играчи од подмладокот на клубот за да купи десет кози. ‘

Клубот од продажбата на фудбалерите заработил 2 500 долари, со кои купиле десет кози.

Планираат дека од нив заработувачката би била уште 830 долари и тоа само од продажбата на млеко.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top