петок, 16 ноември 2018 | Вести денес: 2 ново

Блокиран сообраќајот на патот Ресен-Битола

Сообраќајот на патниот правец Ресен-Битола кај местото викано Стара Слога, од 14 часот, е блокиран во двата правци.

Причина за блокадата е протест на група граѓани.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top