среда, 21 ноември 2018 | Вести денес: 2 ново

Куновска: Ај граѓаните што не го прочитале Преспанскиот договор, ама премиер што не го прочитал Крушевскиот манифест? (ФОТО)

Екс пратеничката на СДСМ, Софија Куновска на својот Фејсбук профил објави цитат од Крушевскиот Манифест, потенцирајќи го делот ,,УРА! За Афтономна Македонија!’’. Таа додава дека можеби граѓаните не го прочитале Преспанскиот Договор со кој се менува името на Македонија, но затоа Заев никогаш не го прочитал Крушевскиот Манифест…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top