сабота, 17 ноември 2018 | Вести денес: 0 ново

Драган Николиќ никогаш не си простил за ова – го сметал за најголем срам во кариерата

Легендарниот актер Драган Николиќ го сакаше цел регион, а го напушти овој свет пред две години, по кратко боледување.

Драган во текот на својата долга и плодна кариера на која многумина можат да завидуваат, направил една грешка од која многу се срамел. За време на снимањето на филмот “Отпишани”, одел по шина 20 метри над земја, а во еден момент нозете му се стресле и откажале, тој легнал и ја фатил шината, а го смениле каскадери.

Сепак, бидејќи беше легенда, тоа за него останал голем срам и грешка и си ветил дека нема да има таква друга ситуација.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top