среда, 21 ноември 2018 | Вести денес: 2 ново

Летав 30 метри – поранешниот голман на Каљари раскажува како го преживеал падот од надвозникот

Поранешниот голман на Каљари Давиде Капело, раскажува како го преживеал падот од надвозникот. За сега во несреќата загинаа најмалку 35 лица.

Најголем број од загинатите се најдени во нивните автомобили. Спасувачите се уште наоѓаат тела, а од
автомобил извлекле и четворица преживеани. Целата област околу надвозникот на автопатот А10 е евакуирана, зашто се стравува дека од невремето може да има уште жртви.

Поранешниот голман на Каљари раскажува како останал жив и без ниедна гребнатина, кога возејќи, се урнал надвозникот.
Капело раскажува дека паднал од 30 метри височина и автомобилот застанал врз урнатините. Нема ниту гребнатинка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top