сабота, 22 септември 2018 | Вести денес: 36 ново

Глорија го поздрави Заев!

-Каде да и да одиш, каде и да шеташ, не се срами, не се плаши Бугарин да си- порачува бугарската пејачка Глорија, а ќе се согласите пораката како да е створена за нашиот кабает премиер Зоран Заев.

-Една вера имаме, еден живот живееме, Бугарија цела да е, секој да ја знае. Ако некој рече Бугарија е мала, има уште осум дела за да биде цела – се вели во песната на Глорија „Каде и да одиш“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top