понеделник, 19 ноември 2018 | Вести денес: 71 ново

Питу Гули: Утре историјата ќе ја пишуваат секакви дебелогазовци

Димитар Апасиев на својот Фејсбук профил агитира за бојкот на референдумот. Тој потсети на големите зборови на Питу Гули, дека еден ден историјата ќе ја пишуваат секакви дебелогазовци за сечии интереси. За жал, денес го живееме тој „еден ден“ од големите зборови на Питу Гули.

„Харизматичниот крушевски војвода Питу, чијшто четири деца по неговата смрт на Мечкин камен пораснале во Битолското сиропиталиште, ноќта пред падот на Републиката – во последниот разговор со Горскиот началник и социјалист Никола Карев – ги изговара овие зборови!

p.s. Кои се денешните наши ДЕБЕЛОГАЗОВЦИ не е тешко да препознаете 

#БојкотирамРеферендумЗаСамоукинување
#БојкотирамКупениНовинари
#ИлинденскаДоГроП

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top