понеделник, 19 ноември 2018 | Вести денес: 71 ново

Aкцијата за спасување на заробените патници во Џенова (Следете во живо)

Десетици луѓе загинаа во несреќата што се случи на автопат кај Џенова,Италија, откако се урна мост.Во тек е спасувачка акција на заробените патници под рушевините.
Италијанската агенција Анса јавува дека официјалните лица се сомневаат дека недоволната стабилност е причина за рушењето.Медиумите објавија и фотографии на кои се гледа дека голем дел од патот недостасува.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top