петок, 16 ноември 2018 | Вести денес: 2 ново

Вака настануваат железнички несреќи во Македонија во 21 век (ВИДЕО)

Уште колку железнички несреќи треба да се случат, во кои ќе настрадаат невинин лица, за некој да обрне внимание на ова?

Рампа крената додека поминува воз на пруга е недозволива грешка на надлежните служби.

На видео објавено на Фејсбук групата „Ѕид на сообраќајниот срам“ се гледа како воз поминува на пруга низ Овче поле, но рампата стои крената, а сигнализација нема. Видеото погледнете го ТУКА.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top