петок, 16 ноември 2018 | Вести денес: 1 ново

Молчи Манчестер јунајтед, моли Федерацијата, но Крстаиќ открива информации за Немања Матиќ

Поради повреда Матиќ го пропушти почетокот на Премиер лигата и неизвесно е кога ќе се врати на терен

Селекторот на репрезентацојата на Србија Младен Крстаиќ изјави дека заменик-капитенот на српскиот национален тим Немања Матиќ веќе половина година е повреден и тоа е главна причина за млаката парија на Мундијалот, поради што е веќе некое време под притисок на јавноста со оглед на тоа дека носи бреме кое иде со статусот на фудбалер на Манчестер јунајтед.

– Ме нервира кога ќе слушнам оцени дека Матиќ играл слабо на СП, а притоа никој не се прашува како воопшто играл кога половина година е повреден, Да, Немања Матиќ половина година игра повреден и за клубот и за репрезентацијата! И секоај му чест како воопшто профати да игра на Мундијалот, рекол Крстаиќ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top