недела, 21 октомври 2018 | Вести денес: 74 ново

Новинарот Златев до Шапуриќ: Пукај бе братучед, баш сакам да видам кој е тој судија кој ќе ми пресуди клевета

Братот Шапуриќ да си ќутеше, до сега ќе му ги заборавеа тие 400.000 денари што ги земала невладината во која е во управен одбор.

Он кутриот, се напна, па копнавме и ревизорски извештаи излегоа! Сега ќе тужел.

Пукај бе братучед, баш сакам да видам кој е тој судија што ќе ми пресуди клевета кога јасно си наведен во ревизорски извештај на организацијата поднесен до институциите, со печат, со потпис, со се.

ФБ СТАТУС НА НОВИНАРОТ ЉУПЧЕ ЗЛАТЕВ

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top