понеделник, 22 октомври 2018 | Вести денес: 1 ново

Скопски „Водовод“ бара ПР-агенција за 1,5 милион денари да му го подобри имиџот

ЈП„Водовод и канализација“ – Скопје на оглас бара услуга од маркетинг агенција која за 1.537.000,00 денари без ДДВ ќе го подобрува имиџот на претпријатието во рок од една година. Според техничката спецификација во објавениот оглас на Бирото за јавни набавки, маркетинг-агенцијата ќе биде задолжена за осмислување и развој на комуникациска маркетинг и ПР-стратегија за подобрување на имиџот на „Водовод“ , за креирање релевантна медиа листа, за испраќање соопштенија за медиуми, за уредување и пласман на интервјуа во печатени и електронски медиуми, за обуки за медиумски настап, за осмислување ТВ-спотови и реклами, за управување со социјални медиуми и ред други обврски поврзани со медиумите.

Право да достави понуда има секое заинтересирано домашно и странско правно и физичко лице – понудувач, кое е регистрирано за вршење на дејноста што е предмет на јавната набавка.

Заинтересираните можат да ги доставуваат понудите најдоцна до крајот на месецов. Критериум за склучување договор е најниска цена.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top