понеделник, 22 октомври 2018 | Вести денес: 1 ново

Марија Захарова се гостеше и играше со музика од трубите во Гуча (видео)

Марија Захарова на покана на шефот на српската дипломатија Ивица Дачиќ, а во друштво на ќерката, го посети 58 по ред Собир на труби во Гуча, каде не го криела задоволството и одушевувањето.

Убвата Маша, како што ја нерекуваат во медиумите, уживала во звуците на српските труби, но и домашните специјалитети од тој крај: сирењето, кајмакот, пршутата, пројата, свадбарската зелка, печењето.

Домаќините и доделиле Плакета за почесна гостинка на Собирот, но домаќините и дале и подароци: шешир за ќерка и, марама, опинци и блуза со ликот на Путин.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top