вторник, 13 ноември 2018 | Вести денес: 1 ново

Нема да ви се допадне – временска прогноза за цел септември

Анализата за времето во месец септември на метеорологот Славчо Попоски на многумина нема да им се допадне, бидејќи укажува на тоа дека ќе биде нешто поврнежливо од вообичаеното што значи повеќе нестабилни и врнежливи денов и а помалку сончеви и стабилни.

Во поглед на температурите на воздухот би биле нормално високи за тој дел од годината но сепак како полека ќе навлегуваме кон почетокот на есента така и условите за посвежи продори од север ќе растат.

Ова важи за целиот наш регион како и за нашата државава.

Со оглед дека се работи за доста подолгорочно анализирање на времето промена на истото и тоа како е можно па затоа на секое вакво анализирање го кажуваме тоа дека овие прогнози ни користат како резерва.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top