среда, 17 октомври 2018 | Вести денес: 6 ново

Седумте величествени: Најубавите острови на Медитеранот (ФОТО)

Некако, одморот на Медитеранот се чини поубав од обичниот одмор. Можеби затоа што медитеранските острови ја отелотворуваат визијата за романтиката на класичната европска култура, егзотичната храна и преубавите плажи. Вака „Дискавери“ го започнува текстот во кој ги открива најубавите острови во Средоземното Море.

1. Хвар, Хрватска

2. Сардинија, Италија

3. Кипар

4. Сицилија, Италија

5. Корзика, Франција

#citadelle #algajola #sun #sea #mer #corse #corsica #horizon #holidays

A post shared by johan rambert (@joha35n) on

6. Санторини, Грција

is proud and honoured to present this beautiful shot by 📷 @themisk7 . . ↔ V I A @airbnb_greece . . . Please spread your love ❤ and support to the artist by following ↪📷 @themisk7📷↩ . 🌇🏖🏝🏙🌇🏖🌆🏝🏙🌄🏖🏝 . . . For a chance to be featured . ↘Follow @adoregreece . . 🔖T A G #adoregreece . . . 🌇🏖🏝🏙🌇🏖🌆🏝🏙🌄🏖🏝 . . . . Please support our friends ✔. . . @airbnb_greece @greeceunlimited @greece_united @alluring_greece @epirus_shots @urban_joy @tv_greece_ @cyclades_addicted @patras_best . . . . #santorini #santoriniisland #greekislands #cyclades #cycladesislands #greeceislands #greece🇬🇷 #greece🇬🇷💙 #greece #grece #seaside #travel #travelling #traveller #travellers #nofilterneeded #island #unlimitedgreece #airbnb_greece #greece_united

A post shared by 🇬🇷 📷 🇬🇷 (@adoregreece) on

7. Малта

#poznań #mycity #maltapanorama

A post shared by DAJANA (@dajana_szymkowiak) on

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top