среда, 17 октомври 2018 | Вести денес: 3 ново

Благица Павловска на свадба со три кучиња

Фолк пејачката Благица Павловска на свадбата кај колешката Јасмина Мукаетова пристигна со нејзините три кучиња. Павловска е голем љубител на животните и не само што дома чува три миленичиња, туку е позната по тоа што им помага на напуштените и повредени животни.

Целиот текст прочитајте го на 7 дена.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top