вторник, 13 ноември 2018 | Вести денес: 1 ново

Јотовски елиминиран во четвртфиналето на турнирот во Нови Сад

Најдобриот македонски тенисер Томислав Јотовски беше елиминиран во четвртфиналето на ИТФ фјучерсот во Нови Сад, Србија.

Тој со 2:1 во сетови претрпе пораз од турскиот тенисер Ерги Киркин.

Иако Јотовски го доби првиот сет со 6:4, другите два ги освои Киркин со 5:7 и 3:6.

Турнирот во Нови Сад е со награден фонд од 15.000 долари.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top