вторник, 13 ноември 2018 | Вести денес: 2 ново

Цеце Орешкова стана мајка, малата принцеза доби несекојдневно име

Македонската манекенка и топ-модел Цеце Орешкова и нејзиниот сопруг Кристијан Георгиев, исто така познат македонски манекен, станаа родители.

Деновиве, згодната и сексапилна неготинчанка, која денес живее во Скопје се породи со своето прво дете. Цеце и Кристијан добија ќеркичка која доби несекојдневно име: Кара Розмари.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top