вторник, 13 ноември 2018 | Вести денес: 3 ново

Тука летуваат многу Македонци, но од глетката ќе се згрозите (ФОТО)

Поради ситуацијата по градовите на црногорското приморје, туристите благо кажано се згрозени, бидејќи од почетокот на летната сезона на улиците може да се види многу отпад.

Така на друштвените мрежи се појавија фотографии од едно летувалиште во Црна Гора кое го посетуваат и туристи од Македонија. На улицата може да се види куп отпад во кеси расфрлан насекаде.

Надлежните служби не реагирале на оваа ситуација, кој претставува проблем од почетокот на летната сезона, а судејќи по фотографиите ситуацијата нема да се промени ни за долго.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top