петок, 19 октомври 2018 | Вести денес: 51 ново

Повредени патници на ЈСП по судир кај Собрание (ФОТО)

Фото: Република

Неколку лица се повредени во сообраќајната несреќа што се случи попладнево на раскрсницата кај зградата на македонското собрание.  Две лица се повредени по судирот на „рено“ и „голф“, а уште два патника се здобиле со повреди, откако автобусот на ЈСП се обидел да ги избегне судрените возила.

Раскрсницата кај Собрание е една од црните точки во сообраќајкното лудило во Скопје.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top