понеделник, 22 октомври 2018 | Вести денес: 1 ново

Неколку скопски села и населби утре и в недела без струја

Дел од корисниците од селата Долно Лисиче и Јурумлери, како и населбата Гоце Делчев, утре од 7:30 до 13:00 часот ќе останат без напојување со електрична енергија.

Утре од 13:30 до 15:30 часот без струја ќе бидат и корисниците од селата Петровец, Катланово, Брезица и Летевци.

В недела од 3:00 до 5:00 часот, без електрична енергија ќе останат и дел од корисниците од населбата Илинден и селото Јурумлери.

Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи на град Скопје, причина за прекинот во снабдувањето со електрична енергија е изведувањето планирани технички зафати во дистрибутивната мрежа од страна на екипи на ЕВН Македонија АД.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top