понеделник, 22 октомври 2018 | Вести денес: 95 ново

„Македонија пат“ ќе потроши половина милион евра за бела боја

За нанесување бела боја на магистралните и регионални патишта „Македонија пат“  ќе потроши околу половина милион евра.

Не е познато на колку километри патишта треба да се постави хоризонтална сигнализација според договорот со кој, Јавното претпријатие „Македонија пат“ ќе плати 481.000 евра (без ДДВ) на скопската фирма „Крафтинг Груп“, пишува порталот „Фактор“..

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top