четврток, 15 ноември 2018 | Вести денес: 17 ново

Скопје се чеша: Шилегов е славен на Твитер (ФOTO)

Скопје се чеша, а Шилегов ги доживува петте минути слава на Твитер. Како што авионите се нечујни, така е нечуен и неговиот мандат, се жалат скопјани, кои му се доверени на градслиот очув на четири години. Неговиот мандат изгледа се уште не започнал, а ако започнал, ние ниту гледаме ниту чувстввуаме, се жалат тие. Пустиот градоначалник сакајќи да ни угоди, малку не подлажа дека прскал, па дека тендерот поминал, па дека Коце не труел, за на крај да не остави во милост и немилост на комарците. Татковски, нема што.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top