понеделник, 22 октомври 2018 | Вести денес: 99 ново

Гори зграда во Лондон, пожарот го гаснат 70 пожарникари

Најмалку 70 пожарникари со десет возила го гаснат пожарот во четирикатна зграда во Лондон.

Вечерва избувна голем пожар во четирикатна зграда во областа Бејсвотер во Лондон, соопштија противпожарните служби.

Во гасењето на пожарот учествуваат десет возила . За сега не е познато дали има повредени и кои се причините за пожарот .

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top