понеделник, 22 октомври 2018 | Вести денес: 1 ново

Паднат мајстор

Некој ѕвони на вратата:
– Кој е? …
– Мајсторот за ПВЦ прозорци! …
– Ама кај нас веќе дојде мајсторот…
– Знам! Јас сум истиот, паднав…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top