понеделник, 22 октомври 2018 | Вести денес: 1 ново

Возрасен Турчин пронајден мртов во куќа во гостиварското село Дебреше

Возрасен маж од Република Турција вчера околу 15:35 часот бил пронајден мртов во гостиварското село Дебреше.

Од полицијата информираат дека лицето е починато во куќа сопственост на 50 годишниот Ш.С.

-Од лекар при Медицинскиот центар Гостивар била констатирана смрт. По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било дадено на обдукција, известуваат од МВР.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Тетово.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

Top